Laser Gold (S2)
Keltainen

Mataliin / Keski-Kirkkaisiin
19-43%
uvex's premium Laser Gold (S2) linssit ovat mainiot mataliin / keski-kirkkaisiin olosuhteisiin. Laser Gold (S2) linsseillä on 19-43% VLT, joka mahdollistaa auringonvalon 19-43% linssin läpi .
The packaging does not include a spare lens.
Vahvat ja naarmuttomat
Erittäin kestävät polykarbonaatti linssit toimivat jopa -40 °C pakkasessa ilman huolta. Tämän lisäksi naarmunestopinnoite pitää linssit kunnossa. Linssit ovat EN 1836 standardin mukaiset.
supravision®
Supravision® tarjoaa enemmän kirkkautta ja turvallisuutta jopa huonolla säällä. Uniikin uvex supravision® pinnoitteen ansiosta näkösi on erinomainen. Pinnoite ei myöskään haittaa optista laatua ja se ylittää EN 174 standardin 100%:sti.
direct ventilation
Uvex clever ilmastointi mahdollistaa erinomaisen näkyvyyden. Tarjolla on myös luotettavaa vedotonta ilmastointia sekä sumutonta laskettelu kokemusta.
basic comfort kit
Tämä setti sisältää vaahtomoviset pehmusteet, jotka mukautuvat kasvoille sopivasta, sekä ilmastoinnin ilman vetoa ja säädettävät perus remmit.
Kyky muuttaa tulevaisuus riippuu menneen tietämyksestä. 60 vuotta kehitystä joka koskettaa suojaamista, mukavuutta, kestävyyttä ja designia, yhdistettynä Saksalaiseen insinööri nerokkuuteen - tekevät uvex:sta ainutlaatuisen. Lasketteliat, pyöräilijät ja vuorikiipeilijät ovat luottaneet tähän brändiin ennen kuin "urheilu markkinointia" oli edes keksitty.
Lasten laskettelulasit speedy pro 4012 esittävät uvex merkin vuosien pituista osaamista rakennuksessa, testaamisessa ja parantelussa yhteistyössä huippu urheilijoiden kanssa. Vauhtiviivaiset kehykset tarjoavat tinkimättömän laajan näkökentän ja se tekee uvex merkistä yhteensopivan kaikkien suurien kypärien valmistajien kanssa, kuten Bolle, Giro, Anon, K2 ja Smith. Integroidut tuulettimet lasien sisällä tarjoavat sumunestoa vaativimmissakin olosuhteissa.
Osta uvex speedy pro 4012 eyerimistä heti, niin se toimitetaan kotiovellesi ilman postimaksua alkuperäisine suojakuorineen.